Facebook

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW, WYNAJEM AUT, REZERWACJA ONLINE

Infolinia:+48 734 426 000

Umowa wyjamu samochodu – co powinna zawierać i na co uważać

Podczas wypożyczania samochodu warto zwrócić uwagę na kilka elementów: nasze wymagania, preferowany model pojazdu, czy umowę wynajmu samochodu. Ta ostatnia może powiedzieć nam bardzo wiele nie tylko o tak oczywistych rzeczach, jak data, koszt i warunki usługi, ale także o samej wypożyczalni samochodów. W tym artykule przybliżymy Wam kilka elementów, które są niezwykle ważne w wypadku podpisywania umowy wypożyczenia samochodu. Zapraszamy!

Najważniejsze elementy – umowa najmu samochodu

umowa wypożyczenia samochoduPrzejmy do najważniejszych informacji. Przede wszystkim umowa najmu samochodu powinna być możliwie merytoryczna i treściwa. Chyba nikt z nas nie czerpie przyjemności z wypełniania długich arkuszy dokumentów, których nie mamy czasu (ani ochoty) dokładnie przeczytać. W wypadku, kiedy spotkamy się z umową tego typu, należy poprosić o pomoc w podsumowaniu warunków najmu i mimo wszystko poświęcić kilka minut, aby zapoznać się ze wszystkimi szczegółami.

Umowa wypożyczenia samochodu w kilku krokach

Tabela lub zestawienie opłat, ubezpieczenia i kosztów. Powinna być łatwa do odszukania na stronie internetowej wypożyczalni lub w samej umowie najmu samochodu. Czego w niej szukać? Na pewno informacji o ubezpieczeniu OC, wysokości kar za ewentualne uszkodzenie auta i jego elementów, wysokości kaucji oraz stawki za dobę najmu. Wszystkie wyżej wymienione dane powinny być przedstawione w zwięzły i zrozumiały sposób.


Korzystanie i ograniczenia w użytkowaniu. W umowie wynajmu samochodu znajdziemy informację o tym, że decydując się na wypożyczenie auta, zobowiązujemy do zwrócenia go w nienaruszonym stanie oraz używanie pojazdu w odpowiedni sposób, w tym zwrócenie go w odpowiednim terminie oraz zawiadomienie o ewentualnych uszkodzeniach.


Często zadawane pytania –F.A.Q. Umowa wypożyczenia samochodu nie może niestety zawierać absolutnie wszystkich najważniejszych i najpotrzebniejszych informacji. W innym przypadku miałaby kilkanaście dodatkowych stron! Pamiętajmy, że doskonałym wsparciem dla wiedzy zawartej w umowie wypożyczenia samochodu będzie wsparcie ze strony internetowej wypożyczalni samochodów. Dział z najczęściej zadawanymi pytaniami może oszczędzić nam czasu, który musielibyśmy przeznaczyć na telefon do wypożyczalni lub samodzielne wertowanie umowy. Zazwyczaj klienci wypożyczalni mają zestaw stałych, trafnych pytań – zanim zdecydujesz się na jakiekolwiek działania, zapoznaj się z działem F.A.Q!


Pamiętaj, że nawet najlepiej skonstruowana umowa wynajmu samochodu nie zastąpi profesjonalnej obsługi, dobrej floty aut i korzystnych cen. Najważniejsze są jakość i zaufanie. Na koniec ostatnia rada – zalecamy szczególną ostrożność podczas wynajmu auta za granicą. Niektóre z wypożyczalni pragną zarobić dodatkowe pieniądze na nieświadomych turystach, dlatego poleca się dokładne i szczegółowe poznanie oferty i dokumentów, które przyjdzie nam podpisać.

 

Comfort Rent