Facebook

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW, WYNAJEM AUT, REZERWACJA ONLINE

Infolinia:+48 734 426 000

Wynajem długoterminowy a leasing – na co warto postawić?

Czasami bywa, że potrzebujemy auta do wykonania pracy lub zlecenia sezonowego (szczególnie wiosną i latem), podpisaliśmy roczny kontrakt, lub po prostu sytuacja wymaga na nas posiadanie auta przez nieco dłuższy okres czasu. Poznaj krótkie zestawienie najmu długoterminowego a leasingu oraz kredytu. O zaletach każdego z rozwiązań powiemy sobie w poniższym artykule. Zapraszamy.

 

Kredyt i leasing – czego się spodziewać?

 

Na początku warto jest określić swoje potrzeby – czy potrzebujemy auta na kres dłuższy niż rok, dwa lub trzy lata? Czy chcemy zainwestować duże pieniądze w nowoczesne auto? Jak często będziemy go używać? Okazuje się, że zakup własnego auta na kredyt nie zawsze jest najlepszą opcją. Bywa, że auto jest nam potrzebne na przykład jedynie przez rok, a później będzie używane sporadycznie – czy w takiej sytuacji warto decydować się na zakup? Najem długoterminowy i leasing różnią się nieco od rozwiązania kredytowego – oba trwają przez dłuższy czas i nie sprawiają, że auto staje się naszą własnością.

 

Podczas leasingu jesteśmy zobligowani do płacenia kolejnych rat, nawet, jeżeli wykonaliśmy plan (na przykład dwuletni) i auto nie jest już nam tak bardzo potrzebne. Może także zmienić się potrzeba na posiadanie konkretnego auta (na przykład w wypadku, kiedy kupiliśmy auto miejskie, a nieoczekiwanie przydałby się nam bardziej VAN). Najwygodniejszym i najbardziej elastycznym rozwiązaniem będzie w takiej sytuacji najem długoterminowy. Leasing ogranicza nas i zobowiązuje na długie lata, czego nie można powiedzieć o najmie.

To my decydujemy o jego długości i warunkach, a ceny związane z najmem długoterminowym są często bardzo atrakcyjne. Jest to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, przedstawicieli oraz osób, które potrzebują auta jedynie na określony (choć dłuższy) okres. Więcej informacji o najmie długoterminowym znajdziesz tutaj: WYNAJEM SAMOCHODÓW DŁUGOTERMINOWY.

 
 

wypożyczalnia samochodów osobowych