Facebook

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW, WYNAJEM AUT, REZERWACJA ONLINE

Infolinia:+48 734 426 000

Wynajem samochodu na zimę – czy jest to dobry pomysł?

Zima w Polsce potrafi zaskoczyć – może pojawić się wyjątkowo wcześnie lub zasypać ulice grubą warstwą śniegu. W takich warunkach zdecydowanie łatwiej o poślizg lub stłuczkę. Każdy doświadczony kierowca rozumie zagrożenia płynące z jazdy po oblodzonej drodze i ograniczonej widoczności. Wielu z nich naturalnie obawia się najmowania auta zimą – czy jednak słusznie? Dzisiaj sprawdzimy jak wygląda wynajem samochodów w ostatniej porze roku oraz powiemy sobie dlaczego jest to po prostu dobry pomysł. Gotowi? Zaczynajmy!

Najem auta zimą – nie ma się czego obawiać!

Tak jest! Wynajem samochodu na zimę pozwoli nam w pełni skorzystać z okresu świątecznego, czy ferii. Jest to dobre rozwiązanie dla posiadaczy starszych modeli aut. Czasami mają one problem z uruchomieniem silnika w skrajnie niskich temperaturach, dodatkowo poruszanie się nimi jest po prostu trudne i niewygodne. Jeżeli postawimy na najem auta zimą w nasze ręce trafi nowoczesne, całkowicie przystosowane do niekorzystnych warunków auto. Możemy cieszyć się jego funkcjonalnością, bogatym wyposażeniem i łatwością w prowadzeniu.

 

Oprócz tego decydując się na najem auta zimą mamy pewność, że posiada ono komplet wysokiej klasy zimowych opon. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa – dobre opony to gwarancja lepszej przyczepności oraz łatwiejszego kierowania samochodem. Niektóre z wypożyczalni oferują nawet swoim klientom możliwość wynajmu samochodu na zimę z kompletem łańcuchów! Warto także wspomnieć, że pojazdy oferowane przez najlepsze firmy posiadają system wspomagania kierownicy.

 

Jeżeli kwestie bezpieczeństwa oraz wygody podczas najmu auta zimą zostały już omówione, czas na kilka słów o samej cenie związanej z usługą wypożyczenia samochodu. Często zdarza się, że wypożyczalnie w okresie zimowym decydują się na wprowadzenie akcji promocyjnych oraz obniżek cen. Czas ten określa się jako „poza sezonem” i właśnie dlatego możemy spodziewać się lepszych warunków podczas podpisywania umowy. Koniecznie sprawdźmy, czy wybrane przez nas auto nie jest objęte rabatem – być może uda Ci się zaoszczędzić naprawdę sporą sumę!

 

wynajem samochodu zimąKrótkie podsumowanie

Czas na krótkie podsumowanie dotyczące wynajmu samochodu na zimę. Okazuje się, że wcale nie jest to zły pomysł! Wystarczy, że będziemy pamiętali o odpowiedzialnej jeździe i zachowamy zdrowy rozsądek. O resztę zadba wypożyczalnia:

 

  • • podczas trwania zimy możemy spodziewać się obniżek cen i promocji
  • • oferowane auta posiadają ważny przegląd, są przygotowane do trudnych warunków
  • • pojazdy posiadają opony zimowe, mogą także zostać wyposażone w łańcuchy
  • • wszystkie samochody są wygodne i nowoczesne

 

wypożyczalnia samochodów osobowych