Facebook

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW, WYNAJEM AUT, REZERWACJA ONLINE

Infolinia:+48 734 426 000

Wypożyczony samochód jako auto zastępcze – jak to działa?

Niestety czasami, nawet niezależnie od nas, może przydarzyć się nam sytuacja, w której zostajemy pozbawieni dostępu do samochodu. Spowodować mogą to takie nieprzyjemności jak stłuczka, bądź konieczność dokonania napraw w naszym pojeździe. Jak wtedy sobie poradzić? Przecież wielu z nas potrzebuje stałego, swobodnego dostępu do szybkiego przemieszczania się, czy to ze względów zawodowych, czy prywatnych. Ratunkiem może okazać się wypożyczenie samochodu jako auta zastępczego. Poniżej powiemy sobie nieco więcej o tego typu rozwiązaniu – podpowiemy Ci jak wybrać najlepszą opcję usługi oraz czym się kierować podczas wyboru modelu pojazdu. Zapraszamy!

Wynajęte auto jako samochód zastępczy – dla kogo?

wypożyczenie samochodu jako auta zastępczegoJeżeli należysz do osób, które nie wyobrażają sobie życia bądź pracy bez własnego auta, koniecznie rozważ wynajęcie auta jako samochodu zastępczego. Cena oraz warunki usługi będą zależały przede wszystkim od tego, na jak długo planujesz wypożyczyć pojazdu. Krótkie okresy, takie jak dwa, czy trzy dni będą niestety nieco droższe, niż na przykład średnioterminowy najem. Jeżeli Twoje auto doznało poważnej awarii lub zostało unieruchomione na długi czas z innego powodu, tego typu wyjście jest najlepsze – podczas średnioterminowego oraz długoterminowego najmu możesz liczyć na specjalne warunki oraz zdecydowanie niższe ceny. Zanim zdecydujesz się na odwiedziny w wypożyczalni, koniecznie dowiedz się jak długo będziesz pozbawiony własnego pojazdu. Wypożyczony samochód jako auto zastępcze podczas dłuższych umów jest po prostu bardziej opłacalny.

 

Aby zredukować koszt wynajęcia auta jako samochodu zastępczego postaw raczej na mniejsze, miejskie modele. Nawet, jeżeli jesteś kierowcą przyzwyczajonym do większego SUVa lub combi, być może najbardziej opłacalną opcją będzie chwilowe zrezygnowanie z przyzwyczajeń i najęcie niewielkiego samochodu. Oczywiście zasada ta nie dotyczy tych, którzy potrzebują dużego pojazdu do pracy, bądź posiadają duże rodziny.

 

Ostatnim wartym wspomnienia aspektem wypożyczenia samochodu jako auta zastępczego jest możliwość przetestowania nowoczesnych pojazdów. Niektórzy z naszych klientów przy okazji najmowania auta testują dany model, aby sprawdzić, czy aby na pewno będą go chcieli w przyszłości zakupić na własność. Jeżeli możesz połączyć te dwie funkcje: najem auta i jego testowanie pod kątem ewentualnego zakupu w przyszłości, na pewno warto jest to zrobić.