Sam proces wynajęcia auta jest niezwykle prosty i trwa zazwyczaj dosłownie kilka minut. Możemy wskazać naszej wypożyczalni pojazd, który nas interesuje, miejsce rozpoczęcia usługi oraz miejsce zwrotu samochodu w odpowiednim terminie. Jednak aby móc cieszyć się nowoczesnym, wygodnym autem musimy spełnić kilka podstawowych warunków wynajmu aut. No właśnie, bo właściwie kto może skorzystać z wypożyczalni samochodów? Bez obaw – wymagania można z pewnością uznać za minimalne i nie jest ich wiele, jednak mimo to warto o nich sobie powiedzieć. Sprawdźmy, jak wyglądają.

Warunki wynajmu aut – kto może zostać kierowcą wypożyczonego auta?

Nikogo nie zaskoczy zapewne informacja, że zależy to od wybranego pojazdu. Im większy i „mocniejszy” model, tym z większymi wymaganiami się spotkamy. Dla przykładu małe, sprytne auto miejskie, takie jak Skoda Citigo może zostać wypożyczona przez młodych kierowców już w wieku 21 lat, którzy posiadają prawo jazdy od co najmniej 12 miesięcy. Warunkiem wynajmu aut takich jak Kia Ceed będzie posiadania prawka przez 2 lata oraz nieco wyższy wiek (23 lata).

Podobnie sprawa ma się z modelami idealnymi do pokonywania dłuższych tras, takimi jak Ford Mondeo. W jego przypadku wypożyczalnia poprosi nas o przedstawienie dowodu na wiek 25 lat oraz 2 letnie prawo jazdy. Naprawdę duże samochody, takie jak na przykład 7 osobowy Peugeot 5008, wymagają od nas 25 lat oraz 3 letniego posiadania prawa jazdy. Jeżeli chcesz dokładnie sprawdzić kto może skorzystać z wypożyczalni samochodów, odwiedź po prostu kartę każdego z naszych aut, gdzie odnajdziesz niezbędne informacje. Podsumowując, głównymi warunkami będą:

  • W przypadku małych aut: wiek minimum 21 lat, czas posiadania prawa jazdy 1 rok

  • W przypadku średnich aut: wiek od 21 lat do 23 lat, czas posiadania prawa jazdy od 1 do 3 lat

  • W przypadku dużych aut: wiek od 23 lat do 25 lat, czas posiadania prawa jazdy od 3

Ważnym warunkiem wynajmu aut jest także dokładne zapoznanie się umową. Choć w Comfort Rent dbamy o to, by formalności ograniczyć do minimum i dać Ci możliwie najszybszy dostęp do pojazdu, warto przeskanować treść dokumentu. Przed podpisaniem umowy zapytajmy o ewentualne niejasności pracownika wypożyczalni i uzyskajmy pewność, że wszystko jest dla nas jasne. Teraz już wiesz, kto może skorzystać z wypożyczalni samochodów – niezależnie od wieku, doświadczenia oraz umiejętności kierowcy należy pamiętać o jednym – bezpieczeństwo jest najważniejsze!