Oddalone o 11 kilometrów od centrum Krakowa, lotnisko Balice dziennie obsługuje pasażerów kilkudziesięciu kierunków podróży. Obecnie jest skomunikowane z centrum wyłącznie trzema liniami autobusowymi, które dowożą przyjezdnych w bliższe rejony Krakowa. Doskonałą alternatywą jest wynajem samochodu, dzięki któremu szybko i wygodnie dostaniemy się w wybrane przez nas miejsce. Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Lotnisko Balice – podstawowe informacje

Krakowski port jest drugim co do wielkości lotniskiem zarówno pod względem swojej powierzchni, jak i liczby pasażerów. Wszystko dzięki temu, że znajduje się przy ważnych szlakach komunikacyjnych Europy. To wszystko sprawia, że możemy znaleźć w jego ofercie połączenia do najważniejszych, europejskich miast: Amsterdamu, Kopenhagi, Barcelony, Sztokholmu, Rzymu, Frankfurtu, Oslo, Londynu, Paryża, ale nie tylko! Z Krakowa możemy dostać się także do Chicago, Dubaju i wielu innych.

Lista odpraw jest bardzo długa – prawie co 5 minut pojawiają się na nim nowi pasażerowie, którzy chcą zwiedzić Kraków w celach turystycznych lub biznesowych. Każdy z nich znajdzie tutaj coś dla siebie, jednak, aby dostać się do centrum należy wcześniej zastanowić się na odpowiednim środkiem transportu.

Wynajem samochodu - lotnisko Balice

Rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się zarówno dla par, rodzin z dziećmi czy osób podróżujących do Krakowa w celach biznesowych. Wynajmując samochód w zaledwie kilkanaście minut możesz dojechać do celu swojej podróży i cieszyć się jej urokami, cały czas poruszając się wypożyczonym autem.

A wynajmując pojazd do wyboru masz praktycznie nieograniczone możliwości. Zarówno, jeśli chodzi o liczbę miejsc siedzących, model czy markę auta, a nawet jego wygląd. Dzięki temu rozwiązaniu nie musisz poruszać się zatłoczonymi autobusami ani martwić się drogimi taksówkami. Wystarczy zarezerwować samochód jeszcze przed rozpoczęciem podróży, a pojazd będzie czekał na Ciebie przy wyjściu porcie lotnisko Balice. Wynajem samochodu to zatem doskonały pomysł zarówno na sam dojazd do hotelu, jak i citybreak czy dłuższy pobyt w celach biznesowych czy turystycznych.