Stolica naszego kraju odwiedzana jest przez turystów z całego świata. Właśnie dlatego na jej terenie znajduje się największe w Polsce lotnisko Okęcie im. Fryderyka Chopina. Dziennie obsługiwanych jest tam tysiące osób z każdego zakątku świata, które do Warszawy przyjeżdżają zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych. Znajduje się w odległości zaledwie kilku kilometrów od centrum miasta, jednak, aby się do niego dostać musimy skorzystać z komunikacji miejskiej, taksówek lub wynajętego samochodu. Ta ostatnia opcja jest szczególnie korzystna dla osób ceniących sobie wygodę, bezpieczeństwo, ale przede wszystkim niezależność.

Wynajem samochodu – lotnisko Okęcie

Lotnisko im. Fryderyka Chopina zlokalizowane jest 7 kilometrów od centrum Warszawy, dzięki czemu jest najbliżej położonym portem względem Starego Miasta. Jest także największe w Polsce pod względem powierzchni oraz ilości obsługiwanych pasażerów. Dzięki temu, że znajduje się na trasie najważniejszych szlaków komunikacyjnych Europy, doskonale łączy stolicę z jej pozostałymi stolicami i miastami na całym świecie. Z Okęcia możemy dostać się do Monachium, Helsinek, Paryża, Londynu, Brukseli, Amsterdamu, a także zdecydowanie dalszych destynacji takich jak Toronto, Nowy Jork, Delhi, Kair czy Pekin. Do Warszawy przybywa zatem codziennie mnóstwo podróżujących, a wszystko dzięki szerokiej ofercie, jaką proponuje lotnisko im. Fryderyka Chopina.

Wynajem samochodu jest świetną alternatywą dla zatłoczonej komunikacji miejskiej oraz drogich taksówek. Wypożyczonym autem możemy nie tylko podjechać pod zarezerwowany wcześniej hotel, ale także udać się nim w każde miejsce, które jest celem naszej podróży. Zależnie od naszych potrzeb, możemy wybierać pośród wielu marek oraz modeli samochodów z różnych segmentów cenowych. Dzięki temu samodzielnie dobieramy zarówno standard wynajmowanego pojazdu, jak i liczbę miejsc czy dodatkowe wyposażenie. Możemy także wybrać typ silnika czy rodzaj skrzyni biegów. Wszystko to sprawia, że z portu im. Fryderyka Chopina po całej Warszawie możemy poruszać się w najbardziej komfortowy i bezpieczny dla nas sposób, a na koniec wyjazdu szybko i łatwo dostać się na lotnisko Okęcie. Wynajem samochodu będzie zatem dostosowany zarówno do potrzeb rodzin z dziećmi, par czy osób podróżujących do Warszawy w celach biznesowych.